Çocuklara Mutlaka İzletilmesi

Çocuklara Mutlaka İzletilmesi Gereken İlk 5 Film

Ailelerin çocukları için film konusunda arattığı kelimelerin başından çocuk filmi, çocuklara uygun filmler gelmektedir. Arsivden.com, kendi arşivinden çocuklarınız kişisel gelişimine katkı sağlayacak ilk on filmi sizler için hazırladı.

1 – Aslan Kral

Genç kral Simba ve arkadaşlarının başından geçen olayları anlatan bu animasyon filmi, çocuklara toplum kültürü aşılamakta ve izlerken kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak fikirler üretmektedir. Film çocuklara karar alma sürecinden bir öğretici rol üstlenmektedir.

2- The Kid

Efsane yönetmen Charlie Chaplin’ den çocuklara yönelik bir mükemmel baş yapıt örneği. Çocuklara hayatın zorluklarını ve hafife alınmayacak bir olay olduğunu anlatmaktadır.

3- Charlie’nin çikolata fabrikası

Galli yazar Roald Dahl kitabından uyarlanan filmde fakir bir ailenin çocuğu olan Charlie ve bir kaç çocuğun çikolata fabrikasındaki maceraları anlatılmaktadır. Film, çocuklara hırslı olmama ve yardımseverlik gibi duygularını geliştirmeden yardımcı olmaktadır.

4- Oyuncak Hikayesi

İlk kez 1995 yılında vizyona giren çocuklara özel bu animasyon filmi baş kahraman Andy’nin oyuncakları ile olan ilişkisini anlatmaktadır. Tarih ve kültür alanında 2005 yılında ABD’ de ödül almış film, çocuklara dış dünyanın tehlikelerini anlatmaktadır.

5- Kayıp Balık Nemo

2003 yapımı filmde babası, oğlu Nemo için endişelidir. Nemo, annesini erken yaşta kaybetmiş ve kendi başına hareket etmektedir. Okul, ev ve oyun derken, babasının korktuğu gibi Nemo bir anda ortadan kaybolur. Film babasının oğlunu bulma çabasını ve Nemo’ nun eve dönme yolundaki çabasını anlatmaktadır. Çocuklar için evden uzaklaşılmaması gerektiğini anlatan film, çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamaktadır.

hdddolumu.com çocuk filmleri, çocuklar için filmler, çocuklara uygun filmler, Harddisk Film Dolumu.